KATEGORİ SEÇ
TÜMÜ PLASTİK FİLTRE GRAVEL HİDROSİKLON SİSTEMLER GÜBRE TANKI OTOMASYON

GRAVEL

facebook twitter instagram
GRAVEL SİSTEM 7500 SERİSİ
Ürün Dökümanları

GRAVEL SİSTEM 7500 SERİSİ

GRAVEL FİLTRE

Açık kaynaklardan alınan su içerisindeki su yosunu ve dış ortamdan kaynaklanabilecek kirleticilerin filtre edilmesinde kullanılır.

Su kaynağının debisine göre tank sayısı belirlenerek her debiye uygun filtre imalatı mümkündür. İmalatında boya altı yüzey kumlama ve fosfatlama üzerine fırınlı epoksi boya uygulanmaktadır. Uv ve pas dayanımı yüksektir.

KULLANIM YERLERİ;

Damla sulama sistemleri;

Damla sulama sisteminde yardımcı ön filtre olarak kullanılır. Disk veya elek filtre sisteminden öncesine takılmalıdır.

Yağmurlama sulama sistemleri;

Açık kaynaklı su olabilecek kirleticilerin sprink ve borularda oluşabilecek tıkanmaları önler sistemin verimli çalışmasını sağlar.

Peyzaj sulama sistemleri;

Peyzaj sulama sistemlerinde kullanıma uygundur sistemdeki tıkanmaları ve aşınmayı en aza indirir.

Arıtma sistemleri;

Arıtma tesislerinde ve ünitelerinde ön yardımcı filtre olarak kullanılır. Kaba filtrelemeyi yapar arıtma cihazlarının daha randımanlı çalışmasını ve kullanım ömrünü uzamasını sağlar.

FİLTRE SEÇİMİ;

Filtreleme işi gravel tank içindeki kuartz kum yardımı ile yapılır. Su kuartz kum katmanından geçerken kirleticiler bu bölümde tutulur. Filtreleme hızı filtreleme alanı ile ters orantılıdır. Debiye göre küçük filtre seçilirse filtreleme hızı yüksek olacağından organik maddeler ve yosun kuartz kum katmanında tutunamaz ya da parçalanarak geçer filtre görevini yapamaz. Debiye uygun filtre seçimi önemlidir.

Ürün seçimi ve tüm teknik detaylar için ''Ürün Dökümanları'' butonuna tıklayınız.