Strong - STF
  1. /
  2. Filtreler
  3. /
  4. Strong

Strong filtre

Screen Filter 9000 (IoT)

Su mahsul veriminizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Sulama sisteminizin temiz olmasını ve su dağıtım homojenliğinin maksimum düzeyde kalmasını sağlamak için filtreleme çok önemlidir. Bizler STF olarak filtrasyon teknolojisinde uzmanlaşmak için geçirdiğimiz yıllar içerisinde, her su kaynağının farklı olduğunu öğrendik. Damla sulama sistemlerinde emitörlerin tıkanmasını önlemek için gerekli olan strong filtre, yağmurlama sisteminizin de ömrünü uzatır ve aynı zamanda bakım maliyetlerini en aza indirgeyerek maksimum verim almayı hedefler.

Her an ve her yerden kontrolü ele alın

Dünya çiftçilerinin sulama ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş üstün filtreleme teknolojisi

(IoT) Nesnelerin interneti ile erişilen filtrasyon sistemi

Düşük basınçta bile çalışma özelliği
(1,5 – 8 bar)

Performans, değerlendirme ve raporlama

GSM şebekeleriyle iletişim sağlayarak veri alışverişi

7/24 çevrimiçi bilgi depolama ve anlık bildirimler

(AC/DC) düşük güç gereksinimi pil veya adaptör ile çalışma

Her yerden kontrol, izleme ve programlama

Stf Ar-ge merkezinde geliştirilen Agristat OS™  ile entegre olarak çalışan Strong Screen Filter 9000 (IoT) size sahada gücü ve zamanı verimli kullanma yeteneği sunar. Uzaktan erişim özelliği sayesinde operatörün sistemle doğrudan temas halinde olması ihtiyacını ortadan kaldırır ve maliyet, zaman ve insan gücünden tasarruf edilmesine ve aynı zamanda sulama işlemlerinin kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Filtreden kontrol, izleme ve programlama

Çiftçilerin sulamada en yüksek performans seviyesine ulaşmalarına yardımcı olan Strong Screen Filter 9000 (IoT) Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, en yüksek düzeyde filtreleme performansı ederken eforu en aza indirerek, Çiftçilerin işçilik maliyetlerini düşürmelerine ve zamandan tasarruf ettiren akıllı bir filtredir.

Agristat’ın özellikleri

• Uzaktan, kontrol, izleme ve programlama yapabilme (IoT)

• Anlık giriş ve çıkış basıncını ayrı ayrı gösterme

• Yıkama kalitesi değerlendirme

• Malfunctions with descriptions of each event

• Her olayı açıklamalarıyla birlikte bildirimler ile verme

• Pil durumu ve düşük pil uyarıları

• Yıkama günlüğü

• Yıkama sıklığı verisi

Strong’un temel özellikleri

• Otomatik geri yıkama ile kendi kendini temizleme.

• Düşük yük kaybı.

• Geniş filtrasyon alanı.

• Vakumlama yıkama özelliği ile en üst düzeyde temizleme.

• Paslanmaz krom nikel iç takım.

• AC-DC güç kullanabilme özelliği.

• Hidrolik çalışma prensibi.

• Geri yıkama esnasında dahi temiz su geçişine devam etmesi.

Uzaktan erişim sistemi nasıl çalışır?

IoT ekosistemi, işlemciler, sensörler ve iletişim donanımı gibi gömülü sistemleri kullanan, ortamlarından elde ettikleri verileri toplamak, göndermek ve bunlara göre hareket etmek için web özellikli akıllı cihazlardan oluşur. IoT cihazları, verilerin analiz edilmek veya yerel olarak analiz edilmek üzere buluta gönderildiği bir IoT ağ geçidine veya başka bir uç cihaza bağlanarak topladıkları sensör verilerini paylaşır. Bu cihazlar, diğer ilgili cihazlarla iletişim kurar ve birbirlerinden aldıkları bilgilere göre hareket ederler. Cihazlar işin çoğunu insan müdahalesi olmadan yapar, ancak operatörler cihazları kurmak, talimat vermek veya verilere erişmek için cihazlarla etkileşime girebilir.

Filtrasyon ekosistemi nasıl çalışır?

Sistem girişindeki kaba elek büyük partikülleri tuttuktan sonra, çok katmanlı paslanmaz çelik elek filtre ince filtrasyon işlemini gerçekleştirir.

Elek yüzeyinin kirlenmesi ile, sistemin giriş çıkış arasında basınç farkı oluşur. Bu basınç farkının değeri önceden ayarlanmış sensör yardımıyla algılanır ve geri yıkama işlemi başlar.

Filtrenin temizliği ince elek filtrenin içinde spiral şekilde hareket eden nozullarla yapılır. Bu esnada açılan otomatik vana nozulların uç bölümünde yüksek hızda akış yaratır, ve nozulların bu pisliği vakumlamasını sağlar.

40 saniye süren geri yıkama işlemi sırasında filtrasyon işlemi kesintisiz devam eder.

Teknik özellikler

Arıtma sistemleri

Damla sulama sistemleri

Peyzaj- Sera sulama sistemleri