Hidrosiklon - STF
  1. /
  2. Filtreler
  3. /
  4. Hidrosiklon
hidrosiklon

Hidrosiklon

Sulama sistemlerinde, suyun özgül ağırlığından daha ağır olan tüm partikülleri sisteme girmeden önce tutan filtredir. Genelde derin kuyu pompa istasyonlarında kullanılan hidrosiklonlar, su içerisindeki taş, çakıl, kum ve diğer partiküllerin sudan ayrıştırılmasında kullanılan üründür.

Damlatıcıların, sprinklerlerin ve püskürtme nozulların tıkanmasını önleyerek sorunsuz çalışmasına yardımcı olan bir filtredir.

• Damlama sulama sistemleri

• Yağmurlama sulama sistemleri

• Peyzaj sulama sistemleri

• Arıtma sistemleri

Baş döndüren filtreleme

FİLTRE SEÇİMİ

Suya verilen siklon hareketi sayesinde oluşan merkezkaç kuvvetinden faydalanılarak özgül ağırlığı sudan daha ağır olan kirleticilerin filtre edilmesini sağlar. Merkezkaç kuvveti ile filtrasyon yaptığı için su hızı önemlidir. Gereğinden büyük seçilirse filtre içindeki su hızı düştüğü için merkezkaç kuvveti düşük olacak ve kirleticiler sudan tam olarak ayrışmayacaktır. Gereğinden küçük seçilen filtre de ise debi ve enerji kaybına yol açacaktır. Su kaynağının debisine uygun filtre seçimi önemlidir.

Su içerisinde özgül ağırlığı sudan daha ağır olan kirleticilerin filtrelenmesinde kullanılır. Giriş çıkış 2”-3”-4”-5”-6”-8” çaplarında standart olarak üretilmektedir. Her debiye uygun filtre üretimi üstün STF standartlarında gerçekleşmektedir.

Üretiminde boya altı yüzey kumlama ve fosfatlama üzerine fırınlı epoksi boya uygulanmaktadır. Uv ve pas dayanımı yüksektir.

Arıtma sistemleri;
Arıtma tesislerinde ve ünitelerinde ön yardımcı filtre olarak kullanılır. Kaba filtrelemeyi yapar arıtma cihazlarının daha randımanlı çalışmasını ve kullanım ömrünü uzamasını sağlar.

Damla sulama sistemleri;
Damla sulama sisteminde yardımcı ön filtre olarak kullanılır. Disk, elek veya gravel filtre sistemlerinin önüne takılmalıdır.

Yağmurlama sulama sistemleri;
Yağmurlama sulama sisteminde tek başına kullanıma uygundur. Boru içinde kirletici birikimini azaltır sprinkler de nozul tıkanmalarını ve kum mil gibi kirleticilerden dolayı oluşan aşınmaları en aza indirir taşıyıcı borularda ve yeraltı boru sistemlerine kirletici birikimini önler.

Peyzaj- Sera sulama sistemleri;
Peyzaj ve sera sulama sistemlerinde kullanıma uygundur, sistemdeki tıkanmaları ve aşınmayı en aza indirir.